Шаблонска фолија Oramask 813

дебелина
80 µm
лепило
отстраняемо прозрачно
сила на залепване
6 N/25 mm
Цена без ДДС
4,75лв/м2

димензии

Ширини (мм)
1000, 1260
Должини (мм)
50

Обявената цена важи за покупка на ролка. Възможна е поръчка и на по-малко количество. За повече нформация, моля свържете се с нас на посочените телефони

Карактеристики

Опис
Шаблонска самолеплива фолија за бојадисување и прскање со спреј врз рамни површини. Проѕирноста на фолијата ја остава покриената површина видлива, погодна за натписи во повеке бои.
Документација
Подлошка
хартија, силиконизирана од едната страна, 137 г/м2
Лепило
removable, проѕирно
Минимална температура на апликација
+10°C
Самозалепващо шаблонно фолио Oramask 813 Шаблонска фолија (80 микрони) споредувањепоръчай

СРОДНИ ПРОИЗВОДИ