Самолеплива фолија за ѕидови ORAJET 3268

печат
SOLV UV LATEX
трайност
2г.
дебелина
150 µm
лепило
отстраняемо
Цена без ДДС
5,23лв/м2
Апликација
внатрешно

димензии

Ширини (мм)
1370
Должини (мм)
50
боја
010

Характеристики

Уточнения
Обявената цена важи за покупка на ролка. Възможна е поръчка и на по-малко количество. За повече нформация, моля свържете се с нас на посочените телефони

Карактеристики

Опис
Самолеплива PVC фолија за дигитален печат со солвентни, еко-солвентни, латекс и UV мастила. Предвидена е за интерна декорација и реклами залепени на ѕид. Се препорачува да се ламинира со мономерен ламинат Oraguard 200
Површина
мат
Подлошка
хартија, силиконска од едната страна, 135 г/м2
Лепило
полиакрилно, removable
Минимална температура за апликација
> +10°C
Самозалепващо фолио за вътрешна апликация върху стени Мека PVC фолија (150 микрони) споредувањепоръчай

СРОДНИ ПРОИЗВОДИ